If you're seeing this page there is a problem with the layout.master file of your skin.
 
OPEN DE LA BRESSE 2011 - TOURNOI A
29/10 - 01/11/2011
                       
1er tour        
1   REHM Bernard   2079 (0) - FEUGIER Thomas   1660 (0) 1-0
2   KAJGANIC Fabien   1660 (0) - CAPACES Francois   2045 (0) 1-0
3   MESSINGER Karl   2006 (0) - KREMER Nadine   1659 (0) 1-0
4   LE GLUHER Thomas   1656 (0) - CIVIT Pierre   1977 (0) 0-1
5   HARNIK Cecilien   1926 (0) - BECK Hans   1654 (0) ½-½
6   VEBRET Samuel   1649 (0) - MULLER Marion   1926 (0) 0-1
7   BACH Anatole   1923 (0) - MANSER Lucas   1647 (0) 1-0
8   THOMAS Apolline   1647 (0) - MUELLER David   1873 (0) 0-1
9   ZIENKIEWICZ Geoffroy   1871 (0) - CHALABI Khaled   1612 (0) 1-0
10   SARIDAKIS-BITOS Dimitrios   1609 (0) - MALGLAIVE Jean-Louis   1858 (0) 0-1
11   FISCHER Julie   1852 (0) - CAVUSOGLU Soner   1604 (0) 1-0
12   BONNET Lucie   1590 (0) - POURQUET Matthieu   1838 (0) 0-1
13   KAMMERER Anthony   1790 (0) - GUERRY Pascal   1590 (0) ½-½
14   DOL Cecile   1582 (0) - RICHARD Francois   1767 (0) 0-1
15   GERMAIN Bertrand   1760 (0) - MENDES Ricardo   1576 (0) 0-1
16   LEVY Nicolas   1574 (0) - VENARD Paul-Andre   1750 (0) 0-1
17   BLUM Pierre   1745 (0) - CHALABI Max   1573 (0) 0-1
18   SCHMALTZ Gerard   1562 (0) - SCHERRER Gilles   1741 (0) 0-1
19   THOMAS Anysia   1728 (0) - DES CILLEULS Charles   1548 (0) 1-0
20   HENRY Maxime   1520 (0) - BAJONI Lucas   1727 (0) 0-1
21   CALVI Denis   1722 (0) - SOUTTRE Matthieu   1514 (0) 1-0
22   GOUNANT Stanislas   1510 (0) - BURRI Quentin   1710 (0) 0-1
23   DE TALANCE Aliaume   1709 (0) - GUERRY Emilien   1509 (0) 1-0
24   ROGER Martin   1470 (0) - PANTIN Kevin   1701 (0) 0-1
25   GEORGES Thomas   1692 (0) - CHRISTIDIS Ioannis   1469 (0) 1-0
26   ABBASSI Zeyneb   1451 (0) - SALIOU Sarah   1690 (0) ½-½
27   MEISCH Tanguy   1683 (0) - REBOUD Joseph   1449 (0) ½-½
28   GROTHE Franz   1419 (0) - MULLER Marc   1680 (0) 1-0
29   PILLARD Valentin   1680 (0) - BOUDRY Marc   1391 (0) 1-0
30   SELLIER Frederic   1382 (0) - HOEGY Pierre   1670 (0) 0-1
31   PATERNOSTER Thibaud   1666 (0) - GEHIN Raphael   1230 (0) 1-0
                       
2e tour        
1   BAJONI Lucas   1727 (1) - REHM Bernard   2079 (1) ½-½
2   BURRI Quentin   1710 (1) - MESSINGER Karl   2006 (1) 0-1
3   CIVIT Pierre   1977 (1) - THOMAS Anysia   1728 (1) 1-0
4   MULLER Marion   1926 (1) - CALVI Denis   1722 (1) 0-1
5   PANTIN Kevin   1701 (1) - BACH Anatole   1923 (1) 0-1
6   MUELLER David   1873 (1) - DE TALANCE Aliaume   1709 (1) ½-½
7   HOEGY Pierre   1670 (1) - ZIENKIEWICZ Geoffroy   1871 (1) 0-1
8   MALGLAIVE Jean-Louis   1858 (1) - GEORGES Thomas   1692 (1) 1-0
9   MENDES Ricardo   1576 (1) - FISCHER Julie   1852 (1) ½-½
10   POURQUET Matthieu   1838 (1) - PILLARD Valentin   1680 (1) 1-0
11   RICHARD Francois   1767 (1) - PATERNOSTER Thibaud   1666 (1) 1-0
12   VENARD Paul-Andre   1750 (1) - KAJGANIC Fabien   1660 (1) 1-0
13   SCHERRER Gilles   1741 (1) - GROTHE Franz   1419 (1) 1-0
14   CHALABI Max   1573 (1) - HARNIK Cecilien   1926 (½) 0-1
15   REBOUD Joseph   1449 (½) - KAMMERER Anthony   1790 (½) 1-0
16   SALIOU Sarah   1690 (½) - MEISCH Tanguy   1683 (½) 0-1
17   BECK Hans   1654 (½) - ABBASSI Zeyneb   1451 (½) ½-½
18   CAPACES Francois   2045 (0) - BONNET Lucie   1590 (0) 1-0
19   GEHIN Raphael   1230 (0) - CHARBONNEL Jean-Jacques   1917 (0) 0-1
20   GUERRY Pascal   1590 (½) - GERMAIN Bertrand   1760 (0) 0-1
21   DES CILLEULS Charles   1548 (0) - BLUM Pierre   1745 (0) 0-1
22   MULLER Marc   1680 (0) - DOL Cecile   1582 (0) ½-½
23   FEUGIER Thomas   1660 (0) - LEVY Nicolas   1574 (0) 0-1
24   KREMER Nadine   1659 (0) - SCHMALTZ Gerard   1562 (0) 1-0
25   SOUTTRE Matthieu   1514 (0) - LE GLUHER Thomas   1656 (0) 0-1
26   GUERRY Emilien   1509 (0) - VEBRET Samuel   1649 (0) 1-0
27   MANSER Lucas   1647 (0) - GOUNANT Stanislas   1510 (0) 1-0
28   CHRISTIDIS Ioannis   1469 (0) - THOMAS Apolline   1647 (0) 1-0
29   CHALABI Khaled   1612 (0) - ROGER Martin   1470 (0) 1-0
30   BOUDRY Marc   1391 (0) - SARIDAKIS-BITOS Dimitrios   1609 (0) 0-1
31   CAVUSOGLU Soner   1604 (0) - SELLIER Frederic   1382 (0) 1-0
                       
3e tour        
1   MESSINGER Karl   2006 (2) - POURQUET Matthieu   1838 (2) ½-½
2   RICHARD Francois   1767 (2) - CIVIT Pierre   1977 (2) 0-1
3   BACH Anatole   1923 (2) - VENARD Paul-Andre   1750 (2) ½-½
4   ZIENKIEWICZ Geoffroy   1871 (2) - SCHERRER Gilles   1741 (2) ½-½
5   CALVI Denis   1722 (2) - MALGLAIVE Jean-Louis   1858 (2) 1-0
6   REHM Bernard   2079 (1½) - MENDES Ricardo   1576 (1½) 1-0
7   HARNIK Cecilien   1926 (1½) - BAJONI Lucas   1727 (1½) 1-0
8   MEISCH Tanguy   1683 (1½) - MUELLER David   1873 (1½) ½-½
9   FISCHER Julie   1852 (1½) - REBOUD Joseph   1449 (1½) 1-0
10   DE TALANCE Aliaume   1709 (1½) - CAPACES Francois   2045 (1) 0-1
11   LE GLUHER Thomas   1656 (1) - MULLER Marion   1926 (1) 0-1
12   CHARBONNEL Jean-Jacques   1917 (1) - KREMER Nadine   1659 (1) ½-½
13   GERMAIN Bertrand   1760 (1) - BECK Hans   1654 (1) 1-0
14   BLUM Pierre   1745 (1) - MANSER Lucas   1647 (1) 1-0
15   THOMAS Anysia   1728 (1) - CHALABI Khaled   1612 (1) 1-0
16   SARIDAKIS-BITOS Dimitrios   1609 (1) - BURRI Quentin   1710 (1) 0-1
17   LEVY Nicolas   1574 (1) - PANTIN Kevin   1701 (1) 1-0
18   GEORGES Thomas   1692 (1) - CAVUSOGLU Soner   1604 (1) 1-0
19   PILLARD Valentin   1680 (1) - CHALABI Max   1573 (1) 1-0
20   ABBASSI Zeyneb   1451 (1) - HOEGY Pierre   1670 (1) 1-0
21   PATERNOSTER Thibaud   1666 (1) - GUERRY Emilien   1509 (1) ½-½
22   KAJGANIC Fabien   1660 (1) - CHRISTIDIS Ioannis   1469 (1) ½-½
23   GROTHE Franz   1419 (1) - SALIOU Sarah   1690 (½) 1-0
24   KAMMERER Anthony   1790 (½) - MULLER Marc   1680 (½) ½-½
25   DOL Cecile   1582 (½) - GUERRY Pascal   1590 (½) 0-1
26   GOUNANT Stanislas   1510 (0) - FEUGIER Thomas   1660 (0) 1-0
27   VEBRET Samuel   1649 (0) - SOUTTRE Matthieu   1514 (0) 0-1
28   THOMAS Apolline   1647 (0) - ROGER Martin   1470 (0) 1-0
29   BONNET Lucie   1590 (0) - BOUDRY Marc   1391 (0) 0-1
30   SCHMALTZ Gerard   1562 (0) - GEHIN Raphael   1230 (0) 1-0
31   SELLIER Frederic   1382 (0) - DES CILLEULS Charles   1548 (0) 0-1
                       
4e tour        
1   CIVIT Pierre   1977 (3) - CALVI Denis   1722 (3) 1-0
2   ZIENKIEWICZ Geoffroy   1871 (2½) - REHM Bernard   2079 (2½) 0-1
3   VENARD Paul-Andre   1750 (2½) - MESSINGER Karl   2006 (2½) 0-1
4   POURQUET Matthieu   1838 (2½) - HARNIK Cecilien   1926 (2½) 1-0
5   SCHERRER Gilles   1741 (2½) - BACH Anatole   1923 (2½) ½-½
6   MULLER Marion   1926 (2) - FISCHER Julie   1852 (2½) 0-1
7   CAPACES Francois   2045 (2) - GEORGES Thomas   1692 (2) 0-1
8   MUELLER David   1873 (2) - PILLARD Valentin   1680 (2) ½-½
9   MALGLAIVE Jean-Louis   1858 (2) - MEISCH Tanguy   1683 (2) 1-0
10   BURRI Quentin   1710 (2) - RICHARD Francois   1767 (2) 1-0
11   LEVY Nicolas   1574 (2) - GERMAIN Bertrand   1760 (2) ½-½
12   ABBASSI Zeyneb   1451 (2) - BLUM Pierre   1745 (2) ½-½
13   GROTHE Franz   1419 (2) - THOMAS Anysia   1728 (2) 0-1
14   GUERRY Pascal   1590 (1½) - CHARBONNEL Jean-Jacques   1917 (1½) 0-1
15   BAJONI Lucas   1727 (1½) - KREMER Nadine   1659 (1½) 0-1
16   MENDES Ricardo   1576 (1½) - DE TALANCE Aliaume   1709 (1½) 1-0
17   CHRISTIDIS Ioannis   1469 (1½) - PATERNOSTER Thibaud   1666 (1½) 0-1
18   GUERRY Emilien   1509 (1½) - KAJGANIC Fabien   1660 (1½) 1-0
19   CAVUSOGLU Soner   1604 (1) - KAMMERER Anthony   1790 (1) 0-1
20   REBOUD Joseph   1449 (1½) - PANTIN Kevin   1701 (1) 0-1
21   MULLER Marc   1680 (1) - SARIDAKIS-BITOS Dimitrios   1609 (1) 0-1
22   HOEGY Pierre   1670 (1) - CHALABI Max   1573 (1) 0-1
23   DES CILLEULS Charles   1548 (1) - LE GLUHER Thomas   1656 (1) 0-1
24   BECK Hans   1654 (1) - SCHMALTZ Gerard   1562 (1) ½-½
25   MANSER Lucas   1647 (1) - SOUTTRE Matthieu   1514 (1) 1-0
26   BOUDRY Marc   1391 (1) - THOMAS Apolline   1647 (1) 0-1
27   CHALABI Khaled   1612 (1) - GOUNANT Stanislas   1510 (1) 1-0
28   SALIOU Sarah   1690 (½) - DOL Cecile   1582 (½) 1-0
29   FEUGIER Thomas   1660 (0) - SELLIER Frederic   1382 (0) 1-0
30   ROGER Martin   1470 (0) - VEBRET Samuel   1649 (0) 1-0
31   GEHIN Raphael   1230 (0) - BONNET Lucie   1590 (0) 0-1
                       
5e tour        
1   REHM Bernard   2079 (3½) - CIVIT Pierre   1977 (4) 1-0
2   MESSINGER Karl   2006 (3½) - BACH Anatole   1923 (3) 0-1
3   FISCHER Julie   1852 (3½) - POURQUET Matthieu   1838 (3½) 1-0
4   THOMAS Anysia   1728 (3) - MALGLAIVE Jean-Louis   1858 (3) 0-1
5   GEORGES Thomas   1692 (3) - SCHERRER Gilles   1741 (3) ½-½
6   CALVI Denis   1722 (3) - BURRI Quentin   1710 (3) ½-½
7   HARNIK Cecilien   1926 (2½) - MENDES Ricardo   1576 (2½) 1-0
8   CHARBONNEL Jean-Jacques   1917 (2½) - LEVY Nicolas   1574 (2½) 1-0
9   PATERNOSTER Thibaud   1666 (2½) - MUELLER David   1873 (2½) 0-1
10   PILLARD Valentin   1680 (2½) - ZIENKIEWICZ Geoffroy   1871 (2½) 0-1
11   GERMAIN Bertrand   1760 (2½) - ABBASSI Zeyneb   1451 (2½) 0-1
12   KREMER Nadine   1659 (2½) - VENARD Paul-Andre   1750 (2½) 0-1
13   BLUM Pierre   1745 (2½) - GUERRY Emilien   1509 (2½) 1-0
14   LE GLUHER Thomas   1656 (2) - CAPACES Francois   2045 (2) 1-0
15   THOMAS Apolline   1647 (2) - MULLER Marion   1926 (2) 0-1
16   KAMMERER Anthony   1790 (2) - MANSER Lucas   1647 (2) ½-½
17   RICHARD Francois   1767 (2) - CHALABI Khaled   1612 (2) ½-½
18   PANTIN Kevin   1701 (2) - SARIDAKIS-BITOS Dimitrios   1609 (2) 1-0
19   MEISCH Tanguy   1683 (2) - GROTHE Franz   1419 (2) 1-0
20   CHALABI Max   1573 (2) - BAJONI Lucas   1727 (1½) 0-1
21   DE TALANCE Aliaume   1709 (1½) - GUERRY Pascal   1590 (1½) 1-0
22   SCHMALTZ Gerard   1562 (1½) - SALIOU Sarah   1690 (1½) ½-½
23   KAJGANIC Fabien   1660 (1½) - REBOUD Joseph   1449 (1½) ½-½
24   CHRISTIDIS Ioannis   1469 (1½) - BECK Hans   1654 (1½) ½-½
25   DES CILLEULS Charles   1548 (1) - MULLER Marc   1680 (1) 1-0
26   SOUTTRE Matthieu   1514 (1) - HOEGY Pierre   1670 (1) ½-½
27   BOUDRY Marc   1391 (1) - FEUGIER Thomas   1660 (1) ½-½
28   GOUNANT Stanislas   1510 (1) - CAVUSOGLU Soner   1604 (1) 0-1
29   BONNET Lucie   1590 (1) - ROGER Martin   1470 (1) 1-0
30   DOL Cecile   1582 (½) - VEBRET Samuel   1649 (0) 1-0
31   SELLIER Frederic   1382 (0) - GEHIN Raphael   1230 (0) ½-½
                       
6e tour        
1   FISCHER Julie   1852 (4½) - REHM Bernard   2079 (4½) ½-½
2   BACH Anatole   1923 (4) - CIVIT Pierre   1977 (4) ½-½
3   MALGLAIVE Jean-Louis   1858 (4) - MESSINGER Karl   2006 (3½) 0-1
4   SCHERRER Gilles   1741 (3½) - HARNIK Cecilien   1926 (3½) 0-1
5   CHARBONNEL Jean-Jacques   1917 (3½) - BLUM Pierre   1745 (3½) 1-0
6   MUELLER David   1873 (3½) - CALVI Denis   1722 (3½) 1-0
7   BURRI Quentin   1710 (3½) - ZIENKIEWICZ Geoffroy   1871 (3½) 1-0
8   POURQUET Matthieu   1838 (3½) - GEORGES Thomas   1692 (3½) 1-0
9   VENARD Paul-Andre   1750 (3½) - ABBASSI Zeyneb   1451 (3½) 1-0
10   MULLER Marion   1926 (3) - MEISCH Tanguy   1683 (3) ½-½
11   PANTIN Kevin   1701 (3) - THOMAS Anysia   1728 (3) 0-1
12   KAMMERER Anthony   1790 (2½) - LE GLUHER Thomas   1656 (3) ½-½
13   KREMER Nadine   1659 (2½) - RICHARD Francois   1767 (2½) 0-1
14   BAJONI Lucas   1727 (2½) - LEVY Nicolas   1574 (2½) 1-0
15   CHALABI Khaled   1612 (2½) - DE TALANCE Aliaume   1709 (2½) ½-½
16   GUERRY Emilien   1509 (2½) - PILLARD Valentin   1680 (2½) 1-0
17   MENDES Ricardo   1576 (2½) - PATERNOSTER Thibaud   1666 (2½) 0-1
18   MANSER Lucas   1647 (2½) - GERMAIN Bertrand   1760 (2½) ½-½
19   CAPACES Francois   2045 (2) - SCHMALTZ Gerard   1562 (2) 1-0
20   SALIOU Sarah   1690 (2) - BONNET Lucie   1590 (2) 1-0
21   CHALABI Max   1573 (2) - KAJGANIC Fabien   1660 (2) 1-0
22   BECK Hans   1654 (2) - DES CILLEULS Charles   1548 (2) ½-½
23   REBOUD Joseph   1449 (2) - THOMAS Apolline   1647 (2) ½-½
24   SARIDAKIS-BITOS Dimitrios   1609 (2) - CHRISTIDIS Ioannis   1469 (2) ½-½
25   CAVUSOGLU Soner   1604 (2) - GROTHE Franz   1419 (2) 0-1
26   HOEGY Pierre   1670 (1½) - DOL Cecile   1582 (1½) 1-0
27   FEUGIER Thomas   1660 (1½) - SOUTTRE Matthieu   1514 (1½) 0-1
28   GUERRY Pascal   1590 (1½) - BOUDRY Marc   1391 (1½) ½-½
29   MULLER Marc   1680 (1) - GOUNANT Stanislas   1510 (1) 1-0
30   ROGER Martin   1470 (1) - SELLIER Frederic   1382 (½) 1-0
31   VEBRET Samuel   1649 (0) - GEHIN Raphael   1230 (½) 1-0
                       
7e tour        
1   REHM Bernard   2079 (5) - BACH Anatole   1923 (4½) ½-½
2   MESSINGER Karl   2006 (4½) - FISCHER Julie   1852 (5) 1-0
3   CIVIT Pierre   1977 (4½) - MUELLER David   1873 (4½) ½-½
4   HARNIK Cecilien   1926 (4½) - VENARD Paul-Andre   1750 (4½) ½-½
5   POURQUET Matthieu   1838 (4½) - CHARBONNEL Jean-Jacques   1917 (4½) 1-0
6   THOMAS Anysia   1728 (4) - BURRI Quentin   1710 (4½) 1-0
7   ZIENKIEWICZ Geoffroy   1871 (3½) - MALGLAIVE Jean-Louis   1858 (4) 0-1
8   GEORGES Thomas   1692 (3½) - MULLER Marion   1926 (3½) ½-½
9   MEISCH Tanguy   1683 (3½) - RICHARD Francois   1767 (3½) ½-½
10   BLUM Pierre   1745 (3½) - PATERNOSTER Thibaud   1666 (3½) 0-1
11   LE GLUHER Thomas   1656 (3½) - SCHERRER Gilles   1741 (3½) 1-0
12   ABBASSI Zeyneb   1451 (3½) - BAJONI Lucas   1727 (3½) ½-½
13   CALVI Denis   1722 (3½) - GUERRY Emilien   1509 (3½) 0-1
14   SALIOU Sarah   1690 (3) - CAPACES Francois   2045 (3) 0-1
15   CHALABI Khaled   1612 (3) - KAMMERER Anthony   1790 (3) 0-1
16   GERMAIN Bertrand   1760 (3) - CHALABI Max   1573 (3) 0-1
17   DE TALANCE Aliaume   1709 (3) - MANSER Lucas   1647 (3) 1-0
18   GROTHE Franz   1419 (3) - PANTIN Kevin   1701 (3) 1-0
19   PILLARD Valentin   1680 (2½) - REBOUD Joseph   1449 (2½) 1-0
20   LEVY Nicolas   1574 (2½) - HOEGY Pierre   1670 (2½) 0-1
21   CHRISTIDIS Ioannis   1469 (2½) - KREMER Nadine   1659 (2½) 0-1
22   SOUTTRE Matthieu   1514 (2½) - BECK Hans   1654 (2½) ½-½
23   THOMAS Apolline   1647 (2½) - MENDES Ricardo   1576 (2½) ½-½
24   DES CILLEULS Charles   1548 (2½) - SARIDAKIS-BITOS Dimitrios   1609 (2½) 0-1
25   KAJGANIC Fabien   1660 (2) - ROGER Martin   1470 (2) 1-0
26   SCHMALTZ Gerard   1562 (2) - MULLER Marc   1680 (2) 0-1
27   BONNET Lucie   1590 (2) - GUERRY Pascal   1590 (2) 0-1
28   BOUDRY Marc   1391 (2) - CAVUSOGLU Soner   1604 (2) 1-0
29   DOL Cecile   1582 (1½) - FEUGIER Thomas   1660 (1½) ½-½
30   SELLIER Frederic   1382 (½) - VEBRET Samuel   1649 (1) ½-½
31   GEHIN Raphael   1230 (½) - GOUNANT Stanislas   1510 (1) 0-1
OPEN DE LA BRESSE 2011 - TOURNOI A
29/10 - 01/11/2011
                                     
Classement final                 
1   MESSINGER Karl 2006   Min FRA +32B +12N =2B +7N -5B +6N +8B 5.5 33.5 22.5 2022 2022
2   POURQUET Matthieu 1838   Min FRA +54N +31B =1N +9B -8N +19B +16B 5.5 30.0 22.5 2032 2032
3   REHM Bernard 2079   Sen FRA +57B =18N +36B +29N +4B =8N =5B 5.5 27.5 23.5 2053 2017
4   CIVIT Pierre 1977   Cad FRA +13N +11B +20N +28B -3N =5N =10B 5.0 32.5 23.5 1980 1980
5   BACH Anatole 1923   Min FRA +38B +37N =7B =30N +1N =4B =3N 5.0 30.5 22.0 2002 2002
6   MALGLAIVE Jean-Louis 1858   Sen FRA +34N +19B -28N +17B +11N -1B +29N 5.0 29.0 21.0 1918 1918
7   VENARD Paul-Andre 1750   Min FRA +49N +40B =5N -1B +32N +24B =9N 5.0 28.5 21.0 1902 1902
8   FISCHER Julie 1852   Min FRA +53B =36N +50B +21N +2B =3B -1N 5.0 28.0 23.0 1949 1959
9   HARNIK Cecilien 1926   Jun FRA =43B +23N +18B -2N +36B +30N =7B 5.0 28.0 20.0 1854 1813
10 MUELLER David1873 MinLUX+45N=22B=17N=31B+15N+28B=4N5.027.520.018851885
11   THOMAS Anysia 1728   Min FRA +52B -4N +39B +25N -6B +37N +12B 5.0 27.0 19.0 1848 1848
12   BURRI Quentin 1710   Pup FRA +58N -1B +34N +20B =28N +29B -11N 4.5 27.0 19.5 1848 1848
13   LE GLUHER Thomas 1656   Ben FRA -4B +46N -21B +52N +26B =27N +30B 4.5 26.0 15.0 1889 1895
14   GUERRY Emilien 1509   Ben FRA -22N +60B =15N +40B -33N +31B +28N 4.5 23.5 15.5 1793 1793
15   PATERNOSTER Thibaud 1666   Ben FRA +62B -20N =14B +51N -10B +36N +33N 4.5 23.0 16.5 1711 1716
16   CHARBONNEL Jean-Jacques 1917   Sen FRA   +62N =32B +41N +49B +33B -2N 4.5 22.0 17.5 1851 1828
17 MEISCH Tanguy1683 MinLUX=50B+44N=10B-6N+25B=21N=20B4.027.516.517631763
18   BAJONI Lucas 1727   Min FRA +63N =3B -9N -32B +23N +49B =24N 4.0 27.5 15.5 1734 1734
19   GEORGES Thomas 1692   Ben FRA +51B -6N +53B +26N =30B -2N =21B 4.0 26.5 18.0 1834 1834
20   RICHARD Francois 1767   Min FRA +56N +15B -4B -12N =39B +32N =17N 4.0 26.5 17.0 1749 1749
21   MULLER Marion 1926   Jun FRA +60N -28B +13N -8B +45N =17B =19N 4.0 25.5 16.5 1751 1751
22   DE TALANCE Aliaume 1709   Pup FRA +14B =10N -26B -36N +41B =39N +38B 4.0 25.5 15.0 1744 1744
23 CHALABI Max1573 MinLUX+33N-9B-31N+35N-18B+40B+42N4.025.514.017891828
24   ABBASSI Zeyneb 1451   Cad FRA =44B =43N +35B =33B +42N -7N =18B 4.0 25.0 17.0 1765 1765
25   GROTHE Franz 1419   Cad FRA +47B -30N +44B -11B -17N +53N +37B 4.0 23.5 15.0 1741 1741
26   CAPACES Francois 2045   Sen FRA -40N +54B +22N -19B -13N +55B +44N 4.0 22.5 14.0 1748 1490
27   KAMMERER Anthony 1790   Sen FRA =41B -50N =47B +53N =38B =13B +39N 4.0 21.0 13.5 1656 1656
28   CALVI Denis 1722   Sen FRA +46B +21N +6B -4N =12B -10N -14B 3.5 31.0 19.5 1768 1768
29   ZIENKIEWICZ Geoffroy 1871   Sen FRA +39B +35N =30B -3B +31N -12N -6B 3.5 28.5 18.5 1765 1765
30   SCHERRER Gilles 1741   Sen FRA +55N +25B =29N =5B =19N -9B -13N 3.5 28.0 19.0 1722 1722
31   PILLARD Valentin 1680   Ben FRA +48B -2N +23B =10N -29B -14N +50B 3.5 28.0 15.0 1644 1644
32 KREMER Nadine1659 SenLUX-1N+55B=16N+18N-7B-20B+51N3.528.013.517441744
33   BLUM Pierre 1745   Vet FRA -23B +52N +38B =24N +14B -16N -15B 3.5 27.5 16.0 1617 1617
34 SARIDAKIS-BITOS Dimitrios1609 SenLUX-6B+48N-12B+47N-37N=51B+52N3.523.512.016231623
35   HOEGY Pierre 1670   Sen FRA +61N -29B -24N -23B =46N +56B +49N 3.5 20.0 11.5 1565 1565
36 MENDES Ricardo1576 SenLUX+42N=8B-3N+22B-9N-15B=45N3.030.014.517331798
37   PANTIN Kevin 1701   Min FRA +59N -5B -49N +50N +34B -11B -25N 3.0 24.5 14.0 1545 1545
38   MANSER Lucas 1647   Cad FRA -5N +58B -33N +46B =27N =42B -22N 3.0 24.5 12.5 1656 1656
39 CHALABI Khaled1612 SenLUX-29N+59B-11N+58B=20N=22B-27B3.024.512.516411641
40   KAJGANIC Fabien 1660   Ben FRA +26B -7N =51B -14N =50B -23N +59B 3.0 24.5 12.0 1553 1558
41   GUERRY Pascal 1590   Sen FRA =27N -42B +56N -16B -22N =48B +54N 3.0 23.0 10.5 1626 1626
42   GERMAIN Bertrand 1760   Sen FRA -36B +41N +43B =49N -24B =38N -23B 3.0 22.5 14.0 1530 1530
43   BECK Hans 1654   Vet SUI =9N =24B -42N =55B =51N =52B =46N 3.0 22.0 11.5 1553 1553
44   SALIOU Sarah 1690   Ben FRA =24N -17B -25N +56B =55N +54B -26B 3.0 22.0 11.0 1567 1549
45   THOMAS Apolline 1647   Ben FRA -10B -51N +59B +48N -21B =50N =36B 3.0 22.0 10.5 1542 1542
46   SOUTTRE Matthieu 1514   Ben FRA -28N -13B +60N -38N =35B +57N =43B 3.0 21.0 9.0 1614 1614
47   MULLER Marc 1680   Sen FRA -25N =56B =27N -34B -52N +58B +55N 3.0 20.0 8.5 1523 1523
48   BOUDRY Marc 1391   Min FRA -31N -34B +54N -45B =57B =41N +53B 3.0 19.0 8.5 1575 1575
49   LEVY Nicolas 1574   Min FRA -7B +57N +37B =42B -16N -18N -35B 2.5 25.5 13.0 1638 1638
50   REBOUD Joseph 1449   Pup FRA =17N +27B -8N -37B =40N =45B -31N 2.5 25.5 12.0 1606 1634
51 CHRISTIDIS Ioannis1469 SenLUX-19N+45B=40N-15B=43B=34N-32B2.524.511.015521552
52   DES CILLEULS Charles 1548   Ben FRA -11N -33B +61N -13B +47B =43N -34B 2.5 23.5 9.0 1533 1533
53   CAVUSOGLU Soner 1604   Min FRA -8N +61B -19N -27B +58N -25B -48N 2.0 23.0 9.0 1418 1418
54   BONNET Lucie 1590   Ben FRA -2B -26N -48B +62N +59B -44N -41B 2.0 21.0 7.0 1435 1359
55   SCHMALTZ Gerard 1562   Vet FRA -30B -32N +62B =43N =44B -26N -47B 2.0 20.5 8.5 1493 1488
56   DOL Cecile 1582   Min FRA -20B =47N -41B -44N +60B -35N =57B 2.0 20.0 6.5 1513 1513
57   FEUGIER Thomas 1660   Pup FRA -3N -49B -58N +61B =48N -46B =56N 2.0 19.0 6.0 1407 1371
58   GOUNANT Stanislas 1510   Sen FRA -12B -38N +57B -39N -53B -47N +62N 2.0 18.0 6.0 1433 1433
59   ROGER Martin 1470   Ben FRA -37B -39N -45N +60B -54N +61B -40N 2.0 16.5 6.0 1447 1447
60   VEBRET Samuel 1649   Sen FRA -21B -14N -46B -59N -56N +62B =61N 1.5 17.0 2.5 1303 1173
61   SELLIER Frederic 1382   Sen FRA -35B -53N -52B -57N =62B -59N =60B 1.0 14.0 2.0 1246 1246
62   GEHIN Raphael 1230   Sen FRA -15N -16B -55N -54B =61N -60N -58B 0.5 18.0 1.5 1126  
63   HENRY Maxime 1520   Ben FRA -18B             0.0 25.0 0.0 1727  
OPEN DE LA BRESSE 2011 - TOURNOI B
29/10 - 01/11/2011
                       
1er tour        
1   REY Jean   1560 (0) - SAKIOTIS Evangelos   1385 (0) 1-0
2   BONINI Alexandre   1380 (0) - WILWERT Loris   1548 (0) 0-1
3   ARNAUD Aurelien   1370 (0) - NGUYEN Philippe   1530 (0) 0-1
4   GROTHE Alice   1530 (0) - NEU Audric   1372 (0) 0-1
5   DELLOQUE Remi   1370 (0) - MASSON Yvon-Pierre   1520 (0) 1-0
6   HENRY Maxime   1520 (0) - DE MIANVILLE Olivier   1370 (0) 1-0
7   BREYER Guy   1510 (0) - JUCHAT Gael   1370 (0) 1-0
8   POGU Thomas   1500 (0) - FUNEZ Yannick   1354 (0) 1-0
9   OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (0) - BERRIAT Diane   1500 (0) 0-1
10   JUCHAT Remi   1499 (0) - PRINCIPATO Guillaume   1340 (0) 0-1
11   BASSINI Emile   1350 (0) - BAUDRANT Denis   1499 (0) 1-0
12   SAKIOTIS Elisabetta   1323 (0) - PRINCIPATO Vincent   1499 (0) 0-1
13   IKONOMIDIS Periklis   1498 (0) - DARTOIS Antonin   1310 (0) 1-0
14   NASRI Nassima   1310 (0) - MAIETTI Tom   1490 (0) 0-1
15   VIRION Antoine   1480 (0) - ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (0) 1-0
16   HOEGY Luc   1480 (0) - GUERRY Camille   1299 (0) 1-0
17   MOUTHUY Jacky-Long   1294 (0) - MICHON Guillaume   1480 (0) 0-1
18   BURNICHON Guillaume   1290 (0) - BOUR Alexandre   1460 (0) 0-1
19   FERRY Michel   1450 (0) - MONNOT Paul   1280 (0) 0-1
20   DE TALANCE Stephane   1240 (0) - KRAJEWSKI Eric   1450 (0) 1-0
21   MOHR Stephane   1440 (0) - KECH Lilian   1240 (0) 1-0
22   INFANTI Christophe   1240 (0) - DESCAMPS Florian   1440 (0) - +
23   ZACHARY Caroline   1220 (0) - ZACHARY Matheo   1440 (0) 1-0
24   DE TALANCE Berenice   1440 (0) - FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (0) ½-½
25   GEORGES Lisa   1436 (0) - ALLONGE Eric   1210 (0) 1-0
26   GUERIN Emilien   1210 (0) - ADRIAN Louise   1433 (0) 0-1
27   PFEFFER Markus   1200 (0) - PIERRON Baptiste   1430 (0) 0-1
28   ALLONGE Nicolas   1430 (0) - MOREAU Arnaud   1200 (0) ½-½
29   CASIES Eliot   1420 (0) - KECH Loan   1190 (0) 1-0
30   SOUTTRE Thomas   1070 (0) - GRANDEMANGE Claude   1410 (0) 1-0
                       
2e tour        
1   DESCAMPS Florian   1440 (1) - REY Jean   1560 (1) ½-½
2   WILWERT Loris   1548 (1) - MOHR Stephane   1440 (1) 1-0
3   NGUYEN Philippe   1530 (1) - GEORGES Lisa   1436 (1) 0-1
4   ADRIAN Louise   1433 (1) - HENRY Maxime   1520 (1) ½-½
5   PIERRON Baptiste   1430 (1) - BREYER Guy   1510 (1) ½-½
6   NEU Audric   1372 (1) - POGU Thomas   1500 (1) 0-1
7   BERRIAT Diane   1500 (1) - CASIES Eliot   1420 (1) 1-0
8   PRINCIPATO Vincent   1499 (1) - DELLOQUE Remi   1370 (1) 0-1
9   BASSINI Emile   1350 (1) - IKONOMIDIS Periklis   1498 (1) 1-0
10   MAIETTI Tom   1490 (1) - DE TALANCE Stephane   1240 (1) ½-½
11   MONNOT Paul   1280 (1) - VIRION Antoine   1480 (1) 1-0
12   PRINCIPATO Guillaume   1340 (1) - HOEGY Luc   1480 (1) 0-1
13   MICHON Guillaume   1480 (1) - ZACHARY Caroline   1220 (1) 0-1
14   BOUR Alexandre   1460 (1) - SOUTTRE Thomas   1070 (1) 0-1
15   FUNEZ Yannick   1354 (0) - GROTHE Alice   1530 (0) 0-1
16   MASSON Yvon-Pierre   1520 (0) - OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (0) 1-0
17   GUERRY Camille   1299 (0) - FERRY Michel   1450 (0) 0-1
18   KRAJEWSKI Eric   1450 (0) - NASRI Nassima   1310 (0) 1-0
19   GRANDEMANGE Claude   1410 (0) - ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (0) 1-0
20   SAKIOTIS Evangelos   1385 (0) - BURNICHON Guillaume   1290 (0) 1-0
21   KECH Lilian   1240 (0) - BONINI Alexandre   1380 (0) 0-1
22   JUCHAT Gael   1370 (0) - KECH Loan   1190 (0) ½-½
23   MOREAU Arnaud   1200 (½) - DE TALANCE Berenice   1440 (½) 0-1
24   BAUDRANT Denis   1499 (0) - SAKIOTIS Elisabetta   1323 (0) 0-1
25   ZACHARY Matheo   1440 (0) - MOUTHUY Jacky-Long   1294 (0) 1-0
26   FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (½) - ALLONGE Nicolas   1430 (½) 0-1
27   DARTOIS Antonin   1310 (0) - JUCHAT Remi   1499 (0) 1-0
28   DE MIANVILLE Olivier   1370 (0) - PFEFFER Markus   1200 (0) 1-0
29   ALLONGE Eric   1210 (0) - ARNAUD Aurelien   1370 (0) 0-1
                       
3e tour        
1   DELLOQUE Remi   1370 (2) - WILWERT Loris   1548 (2) 0-1
2   POGU Thomas   1500 (2) - BASSINI Emile   1350 (2) 1-0
3   ZACHARY Caroline   1220 (2) - BERRIAT Diane   1500 (2) 0-1
4   HOEGY Luc   1480 (2) - MONNOT Paul   1280 (2) 1-0
5   GEORGES Lisa   1436 (2) - SOUTTRE Thomas   1070 (2) 1-0
6   VIRION Antoine   1480 (1) - DE MIANVILLE Olivier   1370 (1) 1-0
7   ARNAUD Aurelien   1370 (1) - BOUR Alexandre   1460 (1) 0-1
8   ALLONGE Nicolas   1430 (1½) - MAIETTI Tom   1490 (1½) 0-1
9   CASIES Eliot   1420 (1) - NGUYEN Philippe   1530 (1) 1-0
10   GRANDEMANGE Claude   1410 (1) - MASSON Yvon-Pierre   1520 (1) 0-1
11   DE TALANCE Berenice   1440 (1½) - PIERRON Baptiste   1430 (1½) ½-½
12   FERRY Michel   1450 (1) - PRINCIPATO Guillaume   1340 (1) 0-1
13   REY Jean   1560 (1½) - ADRIAN Louise   1433 (1½) 1-0
14   BREYER Guy   1510 (1½) - DE TALANCE Stephane   1240 (1½) ½-½
15   SAKIOTIS Evangelos   1385 (1) - PRINCIPATO Vincent   1499 (1) 1-0
16   MOHR Stephane   1440 (1) - DARTOIS Antonin   1310 (1) 1-0
17   HENRY Maxime   1520 (1½) - DESCAMPS Florian   1440 (1½) ½-½
18   GROTHE Alice   1530 (1) - ZACHARY Matheo   1440 (1) 0-1
19   IKONOMIDIS Periklis   1498 (1) - NEU Audric   1372 (1) ½-½
20   BONINI Alexandre   1380 (1) - MICHON Guillaume   1480 (1) ½-½
21   SAKIOTIS Elisabetta   1323 (1) - KRAJEWSKI Eric   1450 (1) ½-½
22   OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (0) - KECH Lilian   1240 (0) 0-1
23   MOREAU Arnaud   1200 (½) - JUCHAT Gael   1370 (½) 1-0
24   ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (0) - JUCHAT Remi   1499 (0) 1-0
25   KECH Loan   1190 (½) - FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (½) ½-½
26   MOUTHUY Jacky-Long   1294 (0) - BAUDRANT Denis   1499 (0) 1-0
27   BURNICHON Guillaume   1290 (0) - FUNEZ Yannick   1354 (0) 0-1
28   NASRI Nassima   1310 (0) - ALLONGE Eric   1210 (0) 1-0
29   PFEFFER Markus   1200 (0) - GUERRY Camille   1299 (0) 0-1
                       
4e tour        
1   WILWERT Loris   1548 (3) - POGU Thomas   1500 (3) ½-½
2   BERRIAT Diane   1500 (3) - HOEGY Luc   1480 (3) 0-1
3   DE TALANCE Stephane   1240 (2) - VIRION Antoine   1480 (2) 0-1
4   BOUR Alexandre   1460 (2) - SAKIOTIS Evangelos   1385 (2) 0-1
5   MAIETTI Tom   1490 (2½) - GEORGES Lisa   1436 (3) ½-½
6   HENRY Maxime   1520 (2) - REY Jean   1560 (2½) 1-0
7   MASSON Yvon-Pierre   1520 (2) - CASIES Eliot   1420 (2) ½-½
8   PRINCIPATO Guillaume   1340 (2) - BREYER Guy   1510 (2) 0-1
9   DESCAMPS Florian   1440 (2) - DELLOQUE Remi   1370 (2) 0-1
10   SOUTTRE Thomas   1070 (2) - MOHR Stephane   1440 (2) 0-1
11   ZACHARY Matheo   1440 (2) - BASSINI Emile   1350 (2) 0-1
12   MONNOT Paul   1280 (2) - DE TALANCE Berenice   1440 (2) ½-½
13   PIERRON Baptiste   1430 (2) - ZACHARY Caroline   1220 (2) 1-0
14   NGUYEN Philippe   1530 (1) - MOREAU Arnaud   1200 (1½) 0-1
15   ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (1) - FERRY Michel   1450 (1) 0-1
16   GUERRY Camille   1299 (1) - GRANDEMANGE Claude   1410 (1) 0-1
17   NEU Audric   1372 (1½) - ALLONGE Nicolas   1430 (1½) 1-0
18   DARTOIS Antonin   1310 (1) - GROTHE Alice   1530 (1) ½-½
19   KECH Lilian   1240 (1) - JUCHAT Gael   1370 (½) 0-1
20   ADRIAN Louise   1433 (1½) - IKONOMIDIS Periklis   1498 (1½) 1-0
21   PRINCIPATO Vincent   1499 (1) - NASRI Nassima   1310 (1) 0-1
22   MICHON Guillaume   1480 (1½) - SAKIOTIS Elisabetta   1323 (1½) 0-1
23   KRAJEWSKI Eric   1450 (1½) - BONINI Alexandre   1380 (1½) ½-½
24   DE MIANVILLE Olivier   1370 (1) - MOUTHUY Jacky-Long   1294 (1) 0-1
25   FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (1) - ARNAUD Aurelien   1370 (1) 0-1
26   FUNEZ Yannick   1354 (1) - KECH Loan   1190 (1) 0-1
27   BAUDRANT Denis   1499 (0) - BURNICHON Guillaume   1290 (0) 0-1
28   JUCHAT Remi   1499 (0) - PFEFFER Markus   1200 (0) 0-1
29   ALLONGE Eric   1210 (0) - OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (0) ½-½
                       
5e tour        
1   HOEGY Luc   1480 (4) - WILWERT Loris   1548 (3½) 0-1
2   POGU Thomas   1500 (3½) - GEORGES Lisa   1436 (3½) 1-0
3   MOHR Stephane   1440 (3) - HENRY Maxime   1520 (3) ½-½
4   BREYER Guy   1510 (3) - SAKIOTIS Evangelos   1385 (3) ½-½
5   DELLOQUE Remi   1370 (3) - BERRIAT Diane   1500 (3) 1-0
6   BASSINI Emile   1350 (3) - MAIETTI Tom   1490 (3) 0-1
7   VIRION Antoine   1480 (3) - PIERRON Baptiste   1430 (3) ½-½
8   SAKIOTIS Elisabetta   1323 (2½) - MASSON Yvon-Pierre   1520 (2½) 0-1
9   CASIES Eliot   1420 (2½) - BOUR Alexandre   1460 (2) 0-1
10   FERRY Michel   1450 (2) - NASRI Nassima   1310 (2) 1-0
11   REY Jean   1560 (2½) - MONNOT Paul   1280 (2½) 1-0
12   ZACHARY Caroline   1220 (2) - DESCAMPS Florian   1440 (2) 0-1
13   GRANDEMANGE Claude   1410 (2) - PRINCIPATO Guillaume   1340 (2) 0-1
14   DE TALANCE Berenice   1440 (2½) - NEU Audric   1372 (2½) 1-0
15   MOREAU Arnaud   1200 (2½) - ADRIAN Louise   1433 (2½) 0-1
16   MOUTHUY Jacky-Long   1294 (2) - KRAJEWSKI Eric   1450 (2) 0-1
17   KECH Loan   1190 (2) - ZACHARY Matheo   1440 (2) 0-1
18   BONINI Alexandre   1380 (2) - DE TALANCE Stephane   1240 (2) 0-1
19   ARNAUD Aurelien   1370 (2) - SOUTTRE Thomas   1070 (2) ½-½
20   NGUYEN Philippe   1530 (1) - ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (1) 1-0
21   GROTHE Alice   1530 (1½) - MICHON Guillaume   1480 (1½) 1-0
22   KECH Lilian   1240 (1) - GUERRY Camille   1299 (1) 1-0
23   JUCHAT Gael   1370 (1½) - IKONOMIDIS Periklis   1498 (1½) ½-½
24   BURNICHON Guillaume   1290 (1) - PRINCIPATO Vincent   1499 (1) 0-1
25   ALLONGE Nicolas   1430 (1½) - DARTOIS Antonin   1310 (1½) 1-0
26   FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (1) - DE MIANVILLE Olivier   1370 (1) 0-1
27   PFEFFER Markus   1200 (1) - FUNEZ Yannick   1354 (1) 1-0
28   OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (½) - BAUDRANT Denis   1499 (0) 1-0
29   JUCHAT Remi   1499 (0) - ALLONGE Eric   1210 (½) 0-1
                       
6e tour        
1   HOEGY Luc   1480 (4) - POGU Thomas   1500 (4½) 0-1
2   WILWERT Loris   1548 (4½) - MAIETTI Tom   1490 (4) 0-1
3   BERRIAT Diane   1500 (3) - DESCAMPS Florian   1440 (3) 1-0
4   BOUR Alexandre   1460 (3) - ZACHARY Matheo   1440 (3) 1-0
5   REY Jean   1560 (3½) - DELLOQUE Remi   1370 (4) 1-0
6   MASSON Yvon-Pierre   1520 (3½) - MOHR Stephane   1440 (3½) ½-½
7   PIERRON Baptiste   1430 (3½) - HENRY Maxime   1520 (3½) ½-½
8   ADRIAN Louise   1433 (3½) - VIRION Antoine   1480 (3½) 0-1
9   DE TALANCE Stephane   1240 (3) - FERRY Michel   1450 (3) - +
10   GEORGES Lisa   1436 (3½) - BREYER Guy   1510 (3½) 0-1
11   SAKIOTIS Evangelos   1385 (3½) - DE TALANCE Berenice   1440 (3½) 1-0
12   PRINCIPATO Guillaume   1340 (3) - GROTHE Alice   1530 (2½) 1-0
13   KRAJEWSKI Eric   1450 (3) - BASSINI Emile   1350 (3) ½-½
14   SOUTTRE Thomas   1070 (2½) - CASIES Eliot   1420 (2½) 0-1
15   JUCHAT Gael   1370 (2) - NGUYEN Philippe   1530 (2) 0-1
16   NASRI Nassima   1310 (2) - GRANDEMANGE Claude   1410 (2) 0-1
17   NEU Audric   1372 (2½) - MOREAU Arnaud   1200 (2½) 1-0
18   PRINCIPATO Vincent   1499 (2) - MOUTHUY Jacky-Long   1294 (2) 1-0
19   IKONOMIDIS Periklis   1498 (2) - KECH Lilian   1240 (2) - +
20   SAKIOTIS Elisabetta   1323 (2½) - ALLONGE Nicolas   1430 (2½) 0-1
21   MONNOT Paul   1280 (2½) - ARNAUD Aurelien   1370 (2½) 1-0
22   KECH Loan   1190 (2) - BONINI Alexandre   1380 (2) 1-0
23   DE MIANVILLE Olivier   1370 (2) - ZACHARY Caroline   1220 (2) ½-½
24   MICHON Guillaume   1480 (1½) - PFEFFER Markus   1200 (2) 1-0
25   ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (1) - FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (1) 1-0
26   ALLONGE Eric   1210 (1½) - FUNEZ Yannick   1354 (1) 1-0
27   GUERRY Camille   1299 (1) - BURNICHON Guillaume   1290 (1) 0-1
28   DARTOIS Antonin   1310 (1½) - OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (1½) ½-½
29   BAUDRANT Denis   1499 (0) - JUCHAT Remi   1499 (0) 0-1
                       
7e tour        
1   MAIETTI Tom   1490 (5) - POGU Thomas   1500 (5½) 0-1
2   VIRION Antoine   1480 (4½) - WILWERT Loris   1548 (4½) 1-0
3   MASSON Yvon-Pierre   1520 (4) - FERRY Michel   1450 (4) 1-0
4   MOHR Stephane   1440 (4) - BERRIAT Diane   1500 (4) 0-1
5   DELLOQUE Remi   1370 (4) - HOEGY Luc   1480 (4) 1-0
6   PRINCIPATO Guillaume   1340 (4) - BOUR Alexandre   1460 (4) 0-1
7   BREYER Guy   1510 (4½) - REY Jean   1560 (4½) ½-½
8   HENRY Maxime   1520 (4) - SAKIOTIS Evangelos   1385 (4½) ½-½
9   KRAJEWSKI Eric   1450 (3½) - PIERRON Baptiste   1430 (4) ½-½
10   CASIES Eliot   1420 (3½) - NEU Audric   1372 (3½) 1-0
11   NGUYEN Philippe   1530 (3) - KECH Lilian   1240 (3) ½-½
12   DESCAMPS Florian   1440 (3) - KECH Loan   1190 (3) 1-0
13   GRANDEMANGE Claude   1410 (3) - DE MIANVILLE Olivier   1370 (2½) 1-0
14   DE TALANCE Berenice   1440 (3½) - ADRIAN Louise   1433 (3½) ½-½
15   BASSINI Emile   1350 (3½) - GEORGES Lisa   1436 (3½) 0-1
16   ZACHARY Matheo   1440 (3) - PRINCIPATO Vincent   1499 (3) 0-1
17   ALLONGE Nicolas   1430 (3½) - MONNOT Paul   1280 (3½) 1-0
18   GROTHE Alice   1530 (2½) - ALLONGE Eric   1210 (2½) 1-0
19   MOUTHUY Jacky-Long   1294 (2) - JUCHAT Gael   1370 (2) 0-1
20   MOREAU Arnaud   1200 (2½) - MICHON Guillaume   1480 (2½) 0-1
21   ARNAUD Aurelien   1370 (2½) - SAKIOTIS Elisabetta   1323 (2½) 0-1
22   OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (2) - ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (2) 0-1
23   ZACHARY Caroline   1220 (2½) - SOUTTRE Thomas   1070 (2½) 1-0
24   BONINI Alexandre   1380 (2) - NASRI Nassima   1310 (2) 1-0
25   PFEFFER Markus   1200 (2) - DARTOIS Antonin   1310 (2) 0-1
26   BURNICHON Guillaume   1290 (2) - FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (1) 0-1
27   FUNEZ Yannick   1354 (1) - BAUDRANT Denis   1499 (0) 1-0
28   JUCHAT Remi   1499 (1) - GUERRY Camille   1299 (1) 0-1
                       
8e tour        
1   POGU Thomas   1500 (6½) - VIRION Antoine   1480 (5½) 0-1
2   BERRIAT Diane   1500 (5) - REY Jean   1560 (5) 1-0
3   SAKIOTIS Evangelos   1385 (5) - MASSON Yvon-Pierre   1520 (5) 0-1
4   BOUR Alexandre   1460 (5) - BREYER Guy   1510 (5) 1-0
5   MAIETTI Tom   1490 (5) - DELLOQUE Remi   1370 (5) 0-1
6   WILWERT Loris   1548 (4½) - CASIES Eliot   1420 (4½) 1-0
7   PIERRON Baptiste   1430 (4½) - ALLONGE Nicolas   1430 (4½) 1-0
8   PRINCIPATO Vincent   1499 (4) - MOHR Stephane   1440 (4) 0-1
9   DESCAMPS Florian   1440 (4) - HOEGY Luc   1480 (4) 1-0
10   FERRY Michel   1450 (4) - GRANDEMANGE Claude   1410 (4) 1-0
11   GEORGES Lisa   1436 (4½) - HENRY Maxime   1520 (4½) ½-½
12   ADRIAN Louise   1433 (4) - KRAJEWSKI Eric   1450 (4) 1-0
13   DE TALANCE Berenice   1440 (4) - PRINCIPATO Guillaume   1340 (4) ½-½
14   MONNOT Paul   1280 (3½) - NGUYEN Philippe   1530 (3½) 0-1
15   KECH Lilian   1240 (3½) - GROTHE Alice   1530 (3½) 0-1
16   MICHON Guillaume   1480 (3½) - BASSINI Emile   1350 (3½) 1-0
17   NEU Audric   1372 (3½) - SAKIOTIS Elisabetta   1323 (3½) ½-½
18   DARTOIS Antonin   1310 (3) - ZACHARY Matheo   1440 (3) 0-1
19   ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (3) - BONINI Alexandre   1380 (3) 0-1
20   JUCHAT Gael   1370 (3) - ZACHARY Caroline   1220 (3½) 1-0
21   KECH Loan   1190 (3) - ARNAUD Aurelien   1370 (2½) 1-0
22   DE MIANVILLE Olivier   1370 (2½) - MOREAU Arnaud   1200 (2½) ½-½
23   SOUTTRE Thomas   1070 (2½) - ALLONGE Eric   1210 (2½) 1-0
24   BURNICHON Guillaume   1290 (2) - JUCHAT Remi   1499 (1) 1-0
25   GUERRY Camille   1299 (2) - OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (2) 0-1
26   FUNEZ Yannick   1354 (2) - MOUTHUY Jacky-Long   1294 (2) 1-0
27   FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (2) - PFEFFER Markus   1200 (2) 1-0
28   BAUDRANT Denis     (0) - FF       1-0
                       
9e tour        
1   MASSON Yvon-Pierre   1520 (6) - POGU Thomas   1500 (6½) ½-½
2   VIRION Antoine   1480 (6½) - BERRIAT Diane   1500 (6) ½-½
3   DELLOQUE Remi   1370 (6) - BOUR Alexandre   1460 (6) ½-½
4   PIERRON Baptiste   1430 (5½) - WILWERT Loris   1548 (5½) 0-1
5   REY Jean   1560 (5) - GEORGES Lisa   1436 (5) ½-½
6   HENRY Maxime   1520 (5) - FERRY Michel   1450 (5) 0-1
7   BREYER Guy   1510 (5) - ADRIAN Louise   1433 (5) 1-0
8   MOHR Stephane   1440 (5) - MAIETTI Tom   1490 (5) 0-1
9   SAKIOTIS Evangelos   1385 (5) - DESCAMPS Florian   1440 (5) 1-0
10   ALLONGE Nicolas   1430 (4½) - NGUYEN Philippe   1530 (4½) 0-1
11   CASIES Eliot   1420 (4½) - MICHON Guillaume   1480 (4½) 1-0
12   HOEGY Luc   1480 (4) - BONINI Alexandre   1380 (4) 1-0
13   GRANDEMANGE Claude   1410 (4) - KECH Loan   1190 (4) 1-0
14   PRINCIPATO Guillaume   1340 (4½) - PRINCIPATO Vincent   1499 (4) 1-0
15   KRAJEWSKI Eric   1450 (4) - NEU Audric   1372 (4) 0-1
16   GROTHE Alice   1530 (4½) - DE TALANCE Berenice   1440 (4½) 1-0
17   ZACHARY Matheo   1440 (4) - JUCHAT Gael   1370 (4) 0-1
18   SAKIOTIS Elisabetta   1323 (4) - MONNOT Paul   1280 (3½) 1-0
19   BASSINI Emile   1350 (3½) - SOUTTRE Thomas   1070 (3½) 1-0
20   ZACHARY Caroline   1220 (3½) - KECH Lilian   1240 (3½) 0-1
21   DE MIANVILLE Olivier   1370 (3) - ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (3) ½-½
22   OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (3) - BURNICHON Guillaume   1290 (3) 0-1
23   FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (3) - FUNEZ Yannick   1354 (3) 0-1
24   MOREAU Arnaud   1200 (3) - DARTOIS Antonin   1310 (3) 1-0
25   ARNAUD Aurelien   1370 (2½) - GUERRY Camille   1299 (2) 1-0
26   MOUTHUY Jacky-Long   1294 (2) - JUCHAT Remi   1499 (1) 0-1
27   BAUDRANT Denis   1499 (1) - PFEFFER Markus   1200 (2) 0-1
                       
10e tour        
1   POGU Thomas   1500 (7) - DELLOQUE Remi   1370 (6½) 1-0
2   WILWERT Loris   1548 (6½) - MASSON Yvon-Pierre   1520 (6½) 1-0
3   BERRIAT Diane   1500 (6½) - BREYER Guy   1510 (6) 1-0
4   BOUR Alexandre   1460 (6½) - VIRION Antoine   1480 (7) 1-0
5   FERRY Michel   1450 (6) - REY Jean   1560 (5½) ½-½
6   MAIETTI Tom   1490 (6) - SAKIOTIS Evangelos   1385 (6) 1-0
7   GROTHE Alice   1530 (5½) - PIERRON Baptiste   1430 (5½) 0-1
8   NGUYEN Philippe   1530 (5½) - PRINCIPATO Guillaume   1340 (5½) 1-0
9   GEORGES Lisa   1436 (5½) - CASIES Eliot   1420 (5½) 0-1
10   NEU Audric   1372 (5) - HENRY Maxime   1520 (5) ½-½
11   ADRIAN Louise   1433 (5) - HOEGY Luc   1480 (5) 0-1
12   JUCHAT Gael   1370 (5) - MOHR Stephane   1440 (5) 0-1
13   DESCAMPS Florian   1440 (5) - SAKIOTIS Elisabetta   1323 (5) 1-0
14   MICHON Guillaume   1480 (4½) - GRANDEMANGE Claude   1410 (5) 0-1
15   DE TALANCE Berenice   1440 (4½) - BASSINI Emile   1350 (4½) 0-1
16   KECH Lilian   1240 (4½) - ALLONGE Nicolas   1430 (4½) 1-0
17   PRINCIPATO Vincent   1499 (4) - FUNEZ Yannick   1354 (4) 1-0
18   KECH Loan   1190 (4) - KRAJEWSKI Eric   1450 (4) 0-1
19   ZACHARY Matheo   1440 (4) - BURNICHON Guillaume   1290 (4) 1-0
20   BONINI Alexandre   1380 (4) - MOREAU Arnaud   1200 (4) 0-1
21   ELANGKUMARAN Jeychandra   1292 (3½) - ARNAUD Aurelien   1370 (3½) 1-0
22   SOUTTRE Thomas   1070 (3½) - DE MIANVILLE Olivier   1370 (3½) ½-½
23   MONNOT Paul   1280 (3½) - ZACHARY Caroline   1220 (3½) ½-½
24   DARTOIS Antonin   1310 (3) - BAUDRANT Denis   1499 (1) 0-1
25   PFEFFER Markus   1200 (3) - MOUTHUY Jacky-Long   1294 (2) 1-0
26   JUCHAT Remi   1499 (2) - OUNNOUGHENE Gregoire   1360 (3) 1-0
27   GUERRY Camille   1299 (2) - FELIX-PIGNETTI Theo   1240 (3) 0-1
OPEN DE LA BRESSE 2011 - TOURNOI B
29/10 - 01/11/2011
                                         
Classement final                     
1   POGU Thomas 1500   Min FRA +44B +23N +24B =2N +20B +17N +6N -5B =8N +7B 8.0 61.0 47.5 1677
2 WILWERT Loris1548 PupLUX+41N+16B+7N=1B+17N-6B-5N+9B+10N+8B7.564.042.51640
3   BERRIAT Diane 1500   Pup FRA +51N +9B +40N -17B -7N +18B +16N +14B =5N +13B 7.5 56.5 41.0 1617
4   BOUR Alexandre 1460   Cad FRA +45N -39B +48N -15B +9N +33B +22N +13B =7N +5B 7.5 54.0 38.0 1560
5   VIRION Antoine 1480   Min FRA +37B -38N +43B +49N =10B +27N +2B +1N =3B -4N 7.0 60.0 41.0 1552
6   MAIETTI Tom 1490   Ben FRA +54N =49B +35N =20B +24N +2N -1B -7B +16N +15B 7.0 58.5 40.0 1548
7   DELLOQUE Remi 1370   Pup FRA +8B +29N -2B +18N +3B -14N +17B +6N =4B -1N 6.5 66.5 40.0 1597
8   MASSON Yvon-Pierre 1520   Vet FRA -7N +51B +19N =9B +32N =16B +11B +15N =1B -2N 6.5 60.5 37.0 1529
9   CASIES Eliot 1420   Pup FRA +42B -3N +12B =8N -4B +39N +23B -2N +36B +20N 6.5 59.0 33.5 1519
10   PIERRON Baptiste 1430   Pup FRA +47N =13B =34N +40B =5N =21B =30N +35B -2B +25N 6.5 53.5 37.0 1541
11   FERRY Michel 1450   Vet FRA -38B +56N -22B +37N +54B +49NFF -8N +19B +21N =14B 6.5 49.0 31.5 1480
12   NGUYEN Philippe 1530   Cad FRA +48N -20B -9N -31B +37B +28N =26B +38N +35N +22B 6.5 49.0 29.0 1446
13   BREYER Guy 1510   Vet FRA +28B =10N =49B +22N =15B +20N =14B -4N +27B -3N 6.0 60.0 37.5 1486
14   REY Jean 1560   Sen FRA +15B =18N +27B -21N +38B +7B =13N -3N =20B =11N 6.0 57.5 37.0 1503
15 SAKIOTIS Evangelos1385 SenLUX-14N+45B+29B+4N=13N+34B=21N-8B+18B-6N6.057.536.01533
16   MOHR Stephane 1440   Sen FRA +26B -2N +50B +39N =21B =8N -3B +29N -6B +28N 6.0 56.0 34.5 1469
17   HOEGY Luc 1480   Pou FRA +56B +22N +38B +3N -2B -1B -7N -18N +41B +27N 6.0 55.5 37.0 1488
18   DESCAMPS Florian 1440   Ben FRA +59NFF =14B =21N -7B +40N -3N +42B +17B -15N +32B 6.0 55.5 31.5 1434
19   GRANDEMANGE Claude 1410   Vet FRA -39N +37B -8B +56N -22B +54N +43B -11N +42B +36N 6.0 44.5 28.0 1411
20   GEORGES Lisa 1436   Pou FRA +53B +12N +39B =6N -1N -13B +24N =21B =14N -9B 5.5 58.5 37.0 1454
21   HENRY Maxime 1520   Ben FRA +43B =27N =18B +14B =16N =10N =15B =20N -11B =23N 5.5 56.0 35.0 1468
22   PRINCIPATO Guillaume 1340   Pup FRA +52N -17B +11N -13B +19N +25B -4B =34N +29B -12N 5.5 56.0 32.5 1491
23 NEU Audric1372 SenLUX+25N-1B=55N+35B-34N+31B-9N=32B+30N=21B5.554.030.01467
24   BASSINI Emile 1350   Ppo FRA +58B +55B -1N +33N -6B =30N -20B -36N +39B +34N 5.5 49.5 31.5 1454
25   GROTHE Alice 1530   Ben FRA -23B +44N -33B =50N +36B -22N +53B +26N +34B -10B 5.5 47.0 27.5 1398
26   KECH Lilian 1240   Pup FRA -16N -41B +51N -28B +56B +55NFF =12N -25B +40N +35B 5.5 45.0 23.0 1405
27   ADRIAN Louise 1433   Ben FRA +60N =21B -14N +55B +31N -5B =34N +30B -13N -17B 5.0 54.0 32.5 1436
28   JUCHAT Gael 1370   Pup FRA -13N =42B -31N +26N =55B -12B +57N +40B +33N -16B 5.0 48.0 23.5 1357
29   PRINCIPATO Vincent 1499   Sen FRA +32N -7B -15N -54B +45N +57B +33N -16B -22N +44B 5.0 47.5 26.0 1356
30   KRAJEWSKI Eric 1450   Sen FRA -49N +54B =32N =41B +57N =24B =10B -27N -23B +42N 5.0 46.5 28.0 1333
31   MOREAU Arnaud 1200   Sen FRA =35N -34B +28B +12N -27B -23N -36B =43N +50B +41N 5.0 46.5 24.5 1412
32 SAKIOTIS Elisabetta1323 SenLUX-29B+58N=30B+36N-8B-35B+48N=23N+38B-18N5.045.527.51412
33   ZACHARY Matheo 1440   Pou FRA -40N +57B +25N -24B +42N -4N -29B +50N -28B +45B 5.0 45.5 27.0 1341
34   DE TALANCE Berenice 1440   Pou FRA =46B +31N =10B =38N +23B -15N =27B =22B -25N -24B 4.5 52.5 31.0 1320
35   ALLONGE Nicolas 1430   Pup FRA =31B +46N -6B -23N +50B +32N +38B -10N -12B -26N 4.5 51.5 29.0 1306
36   MICHON Guillaume 1480   Sen FRA +57N -40B =41N -32B -25N +47B +31N +24B -9N -19B 4.5 47.5 26.0 1297
37 ELANGKUMARAN Jeychandra1292 SenLUX-5N-19N+52B-11B-12N+46B+51N-41B=43N+48B4.547.019.01358
38   MONNOT Paul 1280   Pup FRA +11N +5B -17N =34B -14N +48B -35N -12B -32N =40B 4.0 53.0 28.0 1357
39   SOUTTRE Thomas 1070   Pup FRA +19B +4N -20N -16B =48N -9B -40N +53B -24N =43B 4.0 52.0 25.5 1290
40   ZACHARY Caroline 1220   Sen FRA +33B +36N -3B -10N -18B =43N +39B -28N -26B =38N 4.0 51.0 26.0 1291
41   BONINI Alexandre 1380   Pup FRA -2B +26N =36B =30N -49B -42N +54B +37N -17N -31B 4.0 50.5 23.5 1272
42   KECH Loan 1190   Pup FRA -9N =28N =46B +44N -33B +41B -18N +48B -19N -30B 4.0 48.5 23.5 1316
43   DE MIANVILLE Olivier 1370   Cad FRA -21N +47B -5N -57B +46N =40B -19N =31B =37B =39N 4.0 46.0 20.5 1222
44 FUNEZ Yannick1354 SenLUX-1N-25B+45N-42B-47N-53N+58B+57B+46N-29N4.041.517.01251
45   BURNICHON Guillaume 1290   Ben FRA -4B -15N -44B +58N -29B +56N -46B +52B +51N -33N 4.0 41.0 17.0 1303
46   FELIX-PIGNETTI Theo 1240   Pup FRA =34N -35B =42N -48B -43B -37N +45N +47B -44B +56N 4.0 39.0 17.0 1261
47 PFEFFER Markus1200 SenLUX-10B-43N-56B+52N+44B-36N-50B-46N+58N+57B4.034.516.01288
48   ARNAUD Aurelien 1370   Pou FRA -12B +53N -4B +46N =39B -38N -32B -42N +56B -37N 3.5 45.0 21.0 1190
49   DE TALANCE Stephane 1240   Sen FRA +30B =6N =13N -5B +41N -11BFF         3.0 55.0 24.5 1533
50   DARTOIS Antonin 1310   Min FRA -55N +52B -16N =25B -35N =51B +47N -33B -31N -58B 3.0 42.0 19.0 1236
51   OUNNOUGHENE Gregoire 1360   Pup FRA -3B -8N -26B =53N +58B =50N -37B +56N -45B -52N 3.0 40.5 15.0 1200
52   JUCHAT Remi 1499   Sen FRA -22B -50N -37N -47B -53B +58N -56B -45N +57N +51B 3.0 33.0 8.0 1159
53   ALLONGE Eric 1210   Sen FRA -20N -48B -54N =51B +52N +44B -25N -39N     2.5 42.0 14.5 1211
54   NASRI Nassima 1310   Sen FRA -6B -30N +53B +29N -11N -19B -41N       2.0 51.5 15.0 1238
55 IKONOMIDIS Periklis1498 SenLUX+50B-24N=23B-27N=28N-26BFF    2.049.017.01296
56   GUERRY Camille 1299   Cad FRA -17N -11B +47N -19B -26N -45B +52N -51B -48N -46B 2.0 44.5 12.0 1102
57 MOUTHUY Jacky-Long1294 SenLUX-36B-33N+58B+43N-30B-29N-28B-44N-52B-47N2.041.015.01141
58   BAUDRANT Denis 1499   Sen FRA -24N -32B -57N -45B -51N -52B -44N EXE -47B +50N 2.0 38.5 3.0 1000
59   INFANTI Christophe 1240   Sen FRA -18BFF                   0.0 50.5 0.0  
60   GUERIN Emilien 1210   Min FRA -27B                   0.0 50.0 0.0 1433
 
OPEN DE LA BRESSE 2011 - TOURNOI C
29/10 - 01/11/2011
                       
1er tour        
1   MULLER Maud   1320 (0) - BASSINI Nina   1180 (0) 1-0
2   GOSPODARU Teodora   1160 (0) - VENARD Gautier   1310 (0) 0-1
3   BAUDRANT Axel   1290 (0) - LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (0) 1-0
4   QUAN Leya   1160 (0) - CHALABI Tom   1262 (0) 1-0
5   CHARBONNEL Juliette   1260 (0) - CHARBONNEL Christophe   1150 (0) 1-0
6   DECKER Pierre-Olivier   1210 (0) - THOMAS Amaryllis   1140 (0) ½-½
7   MALLAN Victor   1140 (0) - ADRIAN Leopold   1210 (0) 0-1
8   ZYCH Thomas   1130 (0) - KERN Benjamin   1210 (0) 0-1
9   DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (0) - FEIL Alexander   1200 (0) 0-1
10   VAN GEMET Daphne   1200 (0) - CHARBONNEL Matthieu   1050 (0) 1-0
11   NOYER Augustine   1070 (0) - RUYSSCHAERT Margareta   1200 (0) 0-1
12   ZACHARY Emilien   1099 (0) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (0) 1-0
13   BADALE Bogdan   1200 (0) - CASIES Jules   1110 (0) 0-1
14   RUYSSCHAERT Anna   1200 (0) - FRITSCH Maxence   1090 (0) 0-1
15   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (0) - BALIERSHVILI Gevorg   1099 (0) 0-1
16   BAMBAEVA Anna   1199 (0) - HUCK Thomas   1040 (0) 0-1
17   GERMAIN Victor   1009 (0) - RANDRIANAINA Merlin   1199 (0) 1-0
18   MEISTELMAN Pierre   1050 (0) - BAMBAEVA Alexandra   1199 (0) 0-1
19   PAROISSIEN William   1199 (0) - BARROY Maxence   1009 (0) 1-0
20   MEISTELMAN Clement   1010 (0) - MAURICE Xavier   1199 (0) 0-1
21   ADRIAN Lucien   1190 (0) - JUNCKER Jules   1009 (0) 0-1
22   FRANCIN Louise   1190 (0) - LEIGNEL Axel   1009 (0) 1-0
23   TRAVADON Loic   1009 (0) - GEHIN Eliot   1190 (0) 0-1
24   LABELLE Ambroise   1009 (0) - CAPACES Dylan   1190 (0) 1-0
                       
2e tour        
1   MAURICE Xavier   1199 (1) - MULLER Maud   1320 (1) 0-1
2   VENARD Gautier   1310 (1) - PAROISSIEN William   1199 (1) 1-0
3   RANDRIANAINA Merlin   1199 (1) - BAUDRANT Axel   1290 (1) 1-0
4   GEHIN Eliot   1190 (1) - CHARBONNEL Juliette   1260 (1) 1-0
5   JUNCKER Jules   1009 (1) - DECKER Pierre-Olivier   1210 (½) 0-1
6   ADRIAN Leopold   1210 (1) - FRANCIN Louise   1190 (1) 0-1
7   KERN Benjamin   1210 (1) - QUAN Leya   1160 (1) 1-0
8   FEIL Alexander   1200 (1) - CASIES Jules   1110 (1) 1-0
9   RUYSSCHAERT Margareta   1200 (1) - ZACHARY Emilien   1099 (1) 1-0
10   BALIERSHVILI Gevorg   1099 (1) - VAN GEMET Daphne   1200 (1) 1-0
11   FRITSCH Maxence   1090 (1) - BAMBAEVA Anna   1199 (1) 0-1
12   BAMBAEVA Alexandra   1199 (1) - LABELLE Ambroise   1009 (1) 1-0
13   THOMAS Amaryllis   1140 (½) - BADALE Bogdan   1200 (0) 0-1
14   CHALABI Tom   1262 (0) - MALLAN Victor   1140 (0) 1-0
15   GUERIN Emilien   1210 (0) - ZYCH Thomas   1130 (0) 1-0
16   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (0) - DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (0) 0-1
17   CHARBONNEL Matthieu   1050 (0) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (0) 1-0
18   HUCK Thomas   1040 (0) - RUYSSCHAERT Anna   1200 (0) 1-0
19   BARROY Maxence   1009 (0) - ADRIAN Lucien   1190 (0) 0-1
20   CAPACES Dylan   1190 (0) - NOYER Augustine   1070 (0) 1-0
21   BASSINI Nina   1180 (0) - MEISTELMAN Pierre   1050 (0) 1-0
22   LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (0) - MEISTELMAN Clement   1010 (0) 1-0
23   LEIGNEL Axel   1009 (0) - GOSPODARU Teodora   1160 (0) 0-1
24   CHARBONNEL Christophe   1150 (0) - GERMAIN Victor   1009 (0) 1-0
25   TRAVADON Loic   1009 (0) - FF       1-0
                       
3e tour        
1   MULLER Maud   1320 (2) - BAMBAEVA Alexandra   1199 (2) 0-1
2   BAMBAEVA Anna   1199 (2) - VENARD Gautier   1310 (2) 1-0
3   RANDRIANAINA Merlin   1199 (2) - KERN Benjamin   1210 (2) 1-0
4   FRANCIN Louise   1190 (2) - FEIL Alexander   1200 (2) 0-1
5   GEHIN Eliot   1190 (2) - RUYSSCHAERT Margareta   1200 (2) 0-1
6   DECKER Pierre-Olivier   1210 (1½) - BALIERSHVILI Gevorg   1099 (2) 1-0
7   BAUDRANT Axel   1290 (1) - CHARBONNEL Christophe   1150 (1) 1-0
8   GOSPODARU Teodora   1160 (1) - CHALABI Tom   1262 (1) 0-1
9   CHARBONNEL Juliette   1260 (1) - LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (1) 1-0
10   QUAN Leya   1160 (1) - ADRIAN Leopold   1210 (1) 0-1
11   CASIES Jules   1110 (1) - GUERIN Emilien   1210 (1) 1-0
12   VAN GEMET Daphne   1200 (1) - HUCK Thomas   1040 (1) 0-1
13   BADALE Bogdan   1200 (1) - FRITSCH Maxence   1090 (1) 1-0
14   DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (1) - MAURICE Xavier   1199 (1) 1-0
15   PAROISSIEN William   1199 (1) - JUNCKER Jules   1009 (1) 1-0
16   ADRIAN Lucien   1190 (1) - TRAVADON Loic   1009 (1) 1-0
17   ZACHARY Emilien   1099 (1) - CAPACES Dylan   1190 (1) 0-1
18   LABELLE Ambroise   1009 (1) - BASSINI Nina   1180 (1) 0-1
19   THOMAS Amaryllis   1140 (½) - CHARBONNEL Matthieu   1050 (1) 1-0
20   MEISTELMAN Pierre   1050 (0) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (0) 1-0
21   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (0) - NOYER Augustine   1070 (0) 0-1
22   RUYSSCHAERT Anna   1200 (0) - MEISTELMAN Clement   1010 (0) 0-1
23   MALLAN Victor   1140 (0) - BARROY Maxence   1009 (0) 1-0
24   ZYCH Thomas   1130 (0) - LEIGNEL Axel   1009 (0) 1-0
25   GERMAIN Victor   1009 (0) - FF       1-0
                       
4e tour        
1   BAMBAEVA Alexandra   1199 (3) - DECKER Pierre-Olivier   1210 (2½) 0-1
2   RUYSSCHAERT Margareta   1200 (3) - RANDRIANAINA Merlin   1199 (3) 0-1
3   FEIL Alexander   1200 (3) - BAMBAEVA Anna   1199 (3) 1-0
4   CAPACES Dylan   1190 (2) - MULLER Maud   1320 (2) 0-1
5   VENARD Gautier   1310 (2) - ADRIAN Lucien   1190 (2) 0-1
6   BASSINI Nina   1180 (2) - BAUDRANT Axel   1290 (2) 1-0
7   CHALABI Tom   1262 (2) - FRANCIN Louise   1190 (2) 0-1
8   CASIES Jules   1110 (2) - CHARBONNEL Juliette   1260 (2) 0-1
9   KERN Benjamin   1210 (2) - DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (2) 0-1
10   ADRIAN Leopold   1210 (2) - GEHIN Eliot   1190 (2) 1-0
11   BALIERSHVILI Gevorg   1099 (2) - BADALE Bogdan   1200 (2) 0-1
12   HUCK Thomas   1040 (2) - PAROISSIEN William   1199 (2) 1-0
13   GUERIN Emilien   1210 (1) - THOMAS Amaryllis   1140 (1½) 1-0
14   FRITSCH Maxence   1090 (1) - VAN GEMET Daphne   1200 (1) 0-1
15   MAURICE Xavier   1199 (1) - MEISTELMAN Pierre   1050 (1) 0-1
16   LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (1) - GERMAIN Victor   1009 (1) 1-0
17   CHARBONNEL Matthieu   1050 (1) - QUAN Leya   1160 (1) 0-1
18   NOYER Augustine   1070 (1) - GOSPODARU Teodora   1160 (1) 0-1
19   CHARBONNEL Christophe   1150 (1) - LABELLE Ambroise   1009 (1) 0-1
20   MEISTELMAN Clement   1010 (1) - MALLAN Victor   1140 (1) 0-1
21   JUNCKER Jules   1009 (1) - ZYCH Thomas   1130 (1) 1-0
22   TRAVADON Loic   1009 (1) - ZACHARY Emilien   1099 (1) 0-1
23   BARROY Maxence   1009 (0) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (0) 1-0
24   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (0) - RUYSSCHAERT Anna   1200 (0) 1-0
25   LEIGNEL Axel   1009 (0) - FF       1-0
                       
5e tour        
1   RANDRIANAINA Merlin   1199 (4) - FEIL Alexander   1200 (4) 1-0
2   DECKER Pierre-Olivier   1210 (3½) - MULLER Maud   1320 (3) 0-1
3   DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (3) - VENARD Gautier   1310 (2) 0-1
4   CHARBONNEL Juliette   1260 (3) - BASSINI Nina   1180 (3) 0-1
5   BAMBAEVA Anna   1199 (3) - ADRIAN Leopold   1210 (3) 1-0
6   ADRIAN Lucien   1190 (3) - RUYSSCHAERT Margareta   1200 (3) 1-0
7   BADALE Bogdan   1200 (3) - HUCK Thomas   1040 (3) 0-1
8   FRANCIN Louise   1190 (3) - BAMBAEVA Alexandra   1199 (3) 0-1
9   BAUDRANT Axel   1290 (2) - QUAN Leya   1160 (2) 1-0
10   ZACHARY Emilien   1099 (2) - CHALABI Tom   1262 (2) 0-1
11   MALLAN Victor   1140 (2) - GUERIN Emilien   1210 (2) 1-0
12   LABELLE Ambroise   1009 (2) - KERN Benjamin   1210 (2) 0-1
13   VAN GEMET Daphne   1200 (2) - LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (2) 0-1
14   PAROISSIEN William   1199 (2) - CASIES Jules   1110 (2) 1-0
15   GEHIN Eliot   1190 (2) - BALIERSHVILI Gevorg   1099 (2) 1-0
16   MEISTELMAN Pierre   1050 (2) - CAPACES Dylan   1190 (2) 1-0
17   GOSPODARU Teodora   1160 (2) - JUNCKER Jules   1009 (2) 1-0
18   THOMAS Amaryllis   1140 (1½) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (1) 1-0
19   CHARBONNEL Matthieu   1050 (1) - MAURICE Xavier   1199 (1) 1-0
20   MEISTELMAN Clement   1010 (1) - CHARBONNEL Christophe   1150 (1) 0-1
21   ZYCH Thomas   1130 (1) - BARROY Maxence   1009 (1) 0-1
22   GERMAIN Victor   1009 (1) - FRITSCH Maxence   1090 (1) 0-1
23   LEIGNEL Axel   1009 (1) - NOYER Augustine   1070 (1) 0-1
24   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (0) - TRAVADON Loic   1009 (1) 0-1
25   RUYSSCHAERT Anna   1200 (0) - FF       1-0
                       
6e tour        
1   MULLER Maud   1320 (4) - ADRIAN Lucien   1190 (4) 1-0
2   FEIL Alexander   1200 (4) - HUCK Thomas   1040 (4) 1-0
3   BAMBAEVA Alexandra   1199 (4) - RANDRIANAINA Merlin   1199 (5) 0-1
4   BASSINI Nina   1180 (4) - BAMBAEVA Anna   1199 (4) 0-1
5   VENARD Gautier   1310 (3) - FRANCIN Louise   1190 (3) 0-1
6   BAUDRANT Axel   1290 (3) - DECKER Pierre-Olivier   1210 (3½) 1-0
7   CHALABI Tom   1262 (3) - PAROISSIEN William   1199 (3) 1-0
8   GOSPODARU Teodora   1160 (3) - CHARBONNEL Juliette   1260 (3) 0-1
9   ADRIAN Leopold   1210 (3) - DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (3) 0-1
10   KERN Benjamin   1210 (3) - GEHIN Eliot   1190 (3) 0-1
11   LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (3) - BADALE Bogdan   1200 (3) ½-½
12   RUYSSCHAERT Margareta   1200 (3) - MALLAN Victor   1140 (3) 1-0
13   MEISTELMAN Pierre   1050 (3) - THOMAS Amaryllis   1140 (2½) 0-1
14   FRITSCH Maxence   1090 (2) - GUERIN Emilien   1210 (2) 0-1
15   NOYER Augustine   1070 (2) - VAN GEMET Daphne   1200 (2) 1-0
16   CAPACES Dylan   1190 (2) - CHARBONNEL Matthieu   1050 (2) 1-0
17   QUAN Leya   1160 (2) - ZACHARY Emilien   1099 (2) 1-0
18   CHARBONNEL Christophe   1150 (2) - BARROY Maxence   1009 (2) 1-0
19   CASIES Jules   1110 (2) - LABELLE Ambroise   1009 (2) 0-1
20   BALIERSHVILI Gevorg   1099 (2) - TRAVADON Loic   1009 (2) 0-1
21   JUNCKER Jules   1009 (2) - MEISTELMAN Clement   1010 (1) 1-0
22   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (1) - ZYCH Thomas   1130 (1) 0-1
23   RUYSSCHAERT Anna   1200 (1) - GERMAIN Victor   1009 (1) 1-0
24   MAURICE Xavier   1199 (1) - LEIGNEL Axel   1009 (1) 1-0
25   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (0) - FF       1-0
                       
7e tour        
1   MULLER Maud   1320 (5) - FEIL Alexander   1200 (5) 0-1
2   BAMBAEVA Anna   1199 (5) - RANDRIANAINA Merlin   1199 (6) 0-1
3   FRANCIN Louise   1190 (4) - BAUDRANT Axel   1290 (4) 1-0
4   GEHIN Eliot   1190 (4) - CHALABI Tom   1262 (4) 0-1
5   CHARBONNEL Juliette   1260 (4) - BAMBAEVA Alexandra   1199 (4) 1-0
6   HUCK Thomas   1040 (4) - DECKER Pierre-Olivier   1210 (3½) 0-1
7   DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (4) - RUYSSCHAERT Margareta   1200 (4) 1-0
8   ADRIAN Lucien   1190 (4) - BASSINI Nina   1180 (4) 1-0
9   BADALE Bogdan   1200 (3½) - ADRIAN Leopold   1210 (3) 0-1
10   THOMAS Amaryllis   1140 (3½) - LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (3½) 1-0
11   CHARBONNEL Christophe   1150 (3) - VENARD Gautier   1310 (3) 0-1
12   GUERIN Emilien   1210 (3) - NOYER Augustine   1070 (3) 1-0
13   MALLAN Victor   1140 (3) - KERN Benjamin   1210 (3) 1-0
14   PAROISSIEN William   1199 (3) - MEISTELMAN Pierre   1050 (3) 1-0
15   JUNCKER Jules   1009 (3) - CAPACES Dylan   1190 (3) 1-0
16   LABELLE Ambroise   1009 (3) - GOSPODARU Teodora   1160 (3) ½-½
17   TRAVADON Loic   1009 (3) - QUAN Leya   1160 (3) 0-1
18   ZACHARY Emilien   1099 (2) - RUYSSCHAERT Anna   1200 (2) 1-0
19   VAN GEMET Daphne   1200 (2) - CASIES Jules   1110 (2) 0-1
20   BARROY Maxence   1009 (2) - MAURICE Xavier   1199 (2) 0-1
21   ZYCH Thomas   1130 (2) - FRITSCH Maxence   1090 (2) 1-0
22   CHARBONNEL Matthieu   1050 (2) - BALIERSHVILI Gevorg   1099 (2) 1-0
23   LEIGNEL Axel   1009 (1) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (1) 1-0
24   GERMAIN Victor   1009 (1) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (1) 1-0
25   MEISTELMAN Clement   1010 (1) - FF       1-0
                       
8e tour        
1   RANDRIANAINA Merlin   1199 (7) - MULLER Maud   1320 (5) 1-0
2   FEIL Alexander   1200 (6) - CHARBONNEL Juliette   1260 (5) ½-½
3   CHALABI Tom   1262 (5) - ADRIAN Lucien   1190 (5) 0-1
4   FRANCIN Louise   1190 (5) - BAMBAEVA Anna   1199 (5) 0-1
5   DECKER Pierre-Olivier   1210 (4½) - DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (5) ½-½
6   VENARD Gautier   1310 (4) - THOMAS Amaryllis   1140 (4½) 1-0
7   HUCK Thomas   1040 (4) - BAUDRANT Axel   1290 (4) 1-0
8   BASSINI Nina   1180 (4) - GUERIN Emilien   1210 (4) 1-0
9   ADRIAN Leopold   1210 (4) - PAROISSIEN William   1199 (4) ½-½
10   RUYSSCHAERT Margareta   1200 (4) - JUNCKER Jules   1009 (4) 0-1
11   BAMBAEVA Alexandra   1199 (4) - MALLAN Victor   1140 (4) 1-0
12   QUAN Leya   1160 (4) - GEHIN Eliot   1190 (4) 0-1
13   LABELLE Ambroise   1009 (3½) - BADALE Bogdan   1200 (3½) 1-0
14   LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (3½) - GOSPODARU Teodora   1160 (3½) 1-0
15   KERN Benjamin   1210 (3) - MEISTELMAN Pierre   1050 (3) 0-1
16   MAURICE Xavier   1199 (3) - ZACHARY Emilien   1099 (3) 0-1
17   CAPACES Dylan   1190 (3) - TRAVADON Loic   1009 (3) 1-0
18   CASIES Jules   1110 (3) - CHARBONNEL Christophe   1150 (3) 0-1
19   NOYER Augustine   1070 (3) - ZYCH Thomas   1130 (3) 0-1
20   RUYSSCHAERT Anna   1200 (2) - CHARBONNEL Matthieu   1050 (3) 0-1
21   MEISTELMAN Clement   1010 (2) - VAN GEMET Daphne   1200 (2) 0-1
22   BALIERSHVILI Gevorg   1099 (2) - GERMAIN Victor   1009 (2) 1-0
23   FRITSCH Maxence   1090 (2) - LEIGNEL Axel   1009 (2) 1-0
24   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (1) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (1) 1-0
25   BARROY Maxence   1009 (2) - FF       1-0
                       
9e tour        
1   ADRIAN Lucien   1190 (6) - RANDRIANAINA Merlin   1199 (8) 0-1
2   BAMBAEVA Anna   1199 (6) - DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (5½) 0-1
3   CHARBONNEL Juliette   1260 (5½) - FRANCIN Louise   1190 (5) 1-0
4   MULLER Maud   1320 (5) - HUCK Thomas   1040 (5) 1-0
5   GEHIN Eliot   1190 (5) - VENARD Gautier   1310 (5) 1-0
6   CHALABI Tom   1262 (5) - FEIL Alexander   1200 (6½) ½-½
7   DECKER Pierre-Olivier   1210 (5) - BASSINI Nina   1180 (5) ½-½
8   JUNCKER Jules   1009 (5) - BAMBAEVA Alexandra   1199 (5) 0-1
9   THOMAS Amaryllis   1140 (4½) - ADRIAN Leopold   1210 (4½) 0-1
10   PAROISSIEN William   1199 (4½) - LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (4½) 1-0
11   BAUDRANT Axel   1290 (4) - LABELLE Ambroise   1009 (4½) 0-1
12   GUERIN Emilien   1210 (4) - ZACHARY Emilien   1099 (4) 1-0
13   ZYCH Thomas   1130 (4) - RUYSSCHAERT Margareta   1200 (4) 0-1
14   MALLAN Victor   1140 (4) - CAPACES Dylan   1190 (4) 1-0
15   MEISTELMAN Pierre   1050 (4) - QUAN Leya   1160 (4) 1-0
16   CHARBONNEL Matthieu   1050 (4) - CHARBONNEL Christophe   1150 (4) ½-½
17   GOSPODARU Teodora   1160 (3½) - BADALE Bogdan   1200 (3½) 1-0
18   FRITSCH Maxence   1090 (3) - KERN Benjamin   1210 (3) 0-1
19   VAN GEMET Daphne   1200 (3) - MAURICE Xavier   1199 (3) 1-0
20   TRAVADON Loic   1009 (3) - CASIES Jules   1110 (3) 0-1
21   BARROY Maxence   1009 (3) - BALIERSHVILI Gevorg   1099 (3) 0-1
22   GERMAIN Victor   1009 (2) - NOYER Augustine   1070 (3) 0-1
23   LEIGNEL Axel   1009 (2) - MEISTELMAN Clement   1010 (2) 1-0
24   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (1) - RUYSSCHAERT Anna   1200 (2) 0-1
25   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (2) - FF       1-0
                       
10e tour        
1   RANDRIANAINA Merlin   1199 (9) - CHARBONNEL Juliette   1260 (6½) 1-0
2   FEIL Alexander   1200 (7) - ADRIAN Lucien   1190 (6) 0-1
3   DANEY DE MARCILLAC Nathan   1110 (6½) - MULLER Maud   1320 (6) 0-1
4   GEHIN Eliot   1190 (6) - DECKER Pierre-Olivier   1210 (5½) 0-1
5   BAMBAEVA Alexandra   1199 (6) - BAMBAEVA Anna   1199 (6) 0-1
6   BASSINI Nina   1180 (5½) - CHALABI Tom   1262 (5½) 1-0
7   ADRIAN Leopold   1210 (5½) - LABELLE Ambroise   1009 (5½) 1-0
8   VENARD Gautier   1310 (5) - MALLAN Victor   1140 (5) 1-0
9   GUERIN Emilien   1210 (5) - PAROISSIEN William   1199 (5½) 1-0
10   RUYSSCHAERT Margareta   1200 (5) - MEISTELMAN Pierre   1050 (5) 0-1
11   HUCK Thomas   1040 (5) - FRANCIN Louise   1190 (5) 0-1
12   LALLEMAND-BIRCK Zacharie   1160 (4½) - JUNCKER Jules   1009 (5) 1-0
13   GOSPODARU Teodora   1160 (4½) - CHARBONNEL Matthieu   1050 (4½) 0-1
14   CHARBONNEL Christophe   1150 (4½) - THOMAS Amaryllis   1140 (4½) 1-0
15   CASIES Jules   1110 (4) - BAUDRANT Axel   1290 (4) 0-1
16   KERN Benjamin   1210 (4) - BALIERSHVILI Gevorg   1099 (4) 1-0
17   ZACHARY Emilien   1099 (4) - VAN GEMET Daphne   1200 (4) 1-0
18   CAPACES Dylan   1190 (4) - ZYCH Thomas   1130 (4) 1-0
19   QUAN Leya   1160 (4) - NOYER Augustine   1070 (4) 1-0
20   BADALE Bogdan   1200 (3½) - GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia   1200 (3) 1-0
21   RUYSSCHAERT Anna   1200 (3) - TRAVADON Loic   1009 (3) 0-1
22   MAURICE Xavier   1199 (3) - GERMAIN Victor   1009 (2) 1-0
23   MEISTELMAN Clement   1010 (2) - BARROY Maxence   1009 (3) 0-1
24   GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.   1200 (1) - LEIGNEL Axel   1009 (3) 0-1
25   FRITSCH Maxence   1090 (3) - FF       1-0
 
OPEN DE LA BRESSE 2011 - TOURNOI C
29/10 - 01/11/2011
                                         
Classement final                     
1   RANDRIANAINA Merlin 1199   Ben FRA +47N +23B +25B +24N +2B +11N +4N +3B +5N +7B 10.0 57.0 55.0 1836
2 FEIL Alexander1200 PouLUX+8N+35B+12N+4B-1N+26B+3N=7B=17N-5B7.064.545.51338
3   MULLER Maud 1320   Pup FRA +6B +37N -11B +30N +9N +5B -2B -1N +26B +8N 7.0 63.5 40.0 1307
4   BAMBAEVA Anna 1199   Ben FRA +26B +39N +13B -2N +10B +6N -1B +12N -8B +11N 7.0 63.0 42.0 1319
5   ADRIAN Lucien 1190   Pup FRA -28B +41N +36B +13N +24B -3N +6B +17N -1B +2N 7.0 59.0 38.0 1347
6   BASSINI Nina 1180   Pup FRA -3N +15B +19N +23B +7N -4B -5N +16B =9N +17B 6.5 62.5 35.0 1324
7   CHARBONNEL Juliette 1260   Ben FRA +20B -14N +21B +35N -6B +33N +11B =2N +12B -1N 6.5 61.0 37.5 1281
8   DANEY DE MARCILLAC Nathan 1110   Pou FRA -2B +45N +37B +25N -13B +10N +24B =9N +4N -3B 6.5 56.5 36.5 1326
9   DECKER Pierre-Olivier 1210   Pup FRA =32B +28N +42B +11N -3B -23N +26N =8B =6B +14N 6.5 55.5 36.5 1278
10   ADRIAN Leopold 1210   Ppo FRA +29N -12B +27N +14B -4N -8B +34N =18B +32N +19B 6.5 55.5 33.5 1271
11   BAMBAEVA Alexandra 1199   Ben FRA +15N +19B +3N -9B +12N -1B -7N +29B +28N -4B 6.0 64.5 38.0 1259
12   FRANCIN Louise 1190   Ben FRA +44B +10N -2B +17N -11B +13N +23B -4B -7N +26N 6.0 58.0 36.0 1279
13   VENARD Gautier 1310   Pou FRA +33N +18B -4N -5B +8N -12B +20N +32B -14N +29B 6.0 57.5 33.0 1234
14   GEHIN Eliot 1190   Ben FRA +36N +7B -24B -10N +42B +25N -17B +27N +13B -9B 6.0 53.5 35.0 1272
15   MEISTELMAN Pierre 1050   Pup FRA -11B -6N +45B +37N +30B -32B -18N +25N +27B +24N 6.0 49.0 27.0 1241
16   GUERIN Emilien 1210   Min FRA   +38B -35N +32B -29N +39N +43B -6N +31B +18B 6.0 47.0 28.0 1248
17 CHALABI Tom1262 PouLUX-27N+29B+33N-12B+31N+18B+14N-5B=2B-6N5.557.533.01206
18   PAROISSIEN William 1199   Ben FRA +41B -13N +28B -26N +35B -17N +15B =10N +21B -16N 5.5 53.5 31.5 1195
19   LABELLE Ambroise 1009   Pou FRA +30B -11N -6B +20N -25B +35N =33B +34B +23N -10N 5.5 52.5 29.0 1225
20   CHARBONNEL Christophe 1150   Ppo FRA -7N +47B -23N -19B +48N +41B -13B +35N =22N +32B 5.5 43.5 25.0 1177
21   LALLEMAND-BIRCK Zacharie 1160   Pup FRA -23N +48B -7N +47B +40N =34B -32N +33B -18N +28B 5.5 42.5 28.5 1192
22   CHARBONNEL Matthieu 1050   Pup FRA -40N +49B -32N -27B +37B -30N +42B +46N =20B +33N 5.5 39.5 24.0 1194
23   BAUDRANT Axel 1290   Ben FRA +21B -1N +20B -6N +27B +9B -12N -26N -19B +35N 5.0 59.5 30.0 1155
24 RUYSSCHAERT Margareta1200 PupLUX+43N+31B+14N-1B-5N+29B-8N-28B+38N-15B5.058.534.01139
25   KERN Benjamin 1210   Ben FRA +38N +27B -1N -8B +19N -14B -29N -15B +39N +42B 5.0 55.5 28.0 1131
26   HUCK Thomas 1040   Pup FRA -4N +46B +40N +18B +34N -2N -9B +23B -3N -12B 5.0 55.0 33.0 1218
27   QUAN Leya 1160   Pou FRA +17B -25N -10B +22N -23N +31B +36N -14B -15N +43B 5.0 52.0 27.0 1158
28   JUNCKER Jules 1009   Pou FRA +5N -9B -18N +38B -33N +48B +30B +24N -11B -21N 5.0 50.5 29.0 1159
29   MALLAN Victor 1140   Ben FRA -10B -17N +41B +48N +16B -24N +25B -11N +30B -13N 5.0 50.5 27.0 1190
30   CAPACES Dylan 1190   Pou FRA -19N +43B +31N -3B -15N +22B -28N +36B -29N +38B 5.0 50.5 26.0 1130
31   ZACHARY Emilien 1099   Pup FRA +45B -24N -30B +36N -17B -27N +46B +37N -16N +40B 5.0 43.5 25.0 1182
32   THOMAS Amaryllis 1140   Ppo FRA =9N -34B +22B -16N +45B +15N +21B -13N -10B -20N 4.5 55.0 28.0 1139
33   GOSPODARU Teodora 1160   Pou FRA -13B +44N -17B +43N +28B -7B =19N -21N +34B -22B 4.5 51.5 26.0 1133
34 BADALE Bogdan1200 PouLUX-35B+32N+39B+42N-26B=21N-10B-19N-33N+45B4.545.527.51098
35   CASIES Jules 1110   Pou FRA +34N -2N +16B -7B -18N -19B +40N -20B +36N -23B 4.0 53.5 24.0 1117
36   TRAVADON Loic 1009   Pou FRA -14B EXE -5N -31B +49N +42N -27B -30N -35B +46N 4.0 44.0 20.0 1044
37   MAURICE Xavier 1199   Min FRA +48N -3B -8N -15B -22N +44B +41N -31B -40N +47B 4.0 44.0 20.0 1037
38   ZYCH Thomas 1130   Pou FRA -25B -16N +44B -28N -41B +45N +39B +43N -24B -30N 4.0 43.5 20.0 1079
39   FRITSCH Maxence 1090   Pou FRA +46N -4B -34N -40B +47N -16B -38N +44B -25B EXE 4.0 43.5 19.0 1043
40 VAN GEMET Daphne1200 PupLUX+22B-42N-26B+39N-21B-43N-35B+48N+37B-31N4.042.022.01015
41   BARROY Maxence 1009   Pou FRA -18N -5B -29N +49B +38N -20N -37B EXE -42B +48N 4.0 42.0 16.0 1006
42   BALIERSHVILI Gevorg 1099   Pup FRA +49N +40B -9N -34B -14N -36B -22N +47B +41N -25N 4.0 40.5 24.0 1074
43   NOYER Augustine 1070   Ben FRA -24B -30N +49N -33B +44N +40B -16N -38B +47N -27N 4.0 39.5 21.0 1084
44   LEIGNEL Axel 1009   Ppo FRA -12N -33B -38N EXE -43B -37N +45B -39N +48B +49N 4.0 35.5 13.0 1006
45 GIANNOPLIDIS-BOLANAK Sofia1200 PupLUX-31N-8B-15N+46B-32N-38B-44N+49BEXE-34N3.042.011.01000
46 RUYSSCHAERT Anna1200 PouLUX-39B-26N-48B-45NEXE+47B-31N-22B+49N-36B3.033.512.01000
47   GERMAIN Victor 1009   Pou FRA -1B -20N EXE -21N -39B -46N +49B -42N -43B -37N 2.0 44.5 11.0 1000
48   MEISTELMAN Clement 1010   Pou FRA -37B -21N +46N -29B -20B -28N EXE -40B -44N -41B 2.0 43.5 11.0 1000
49 GIANNOPLIDIS-BOLANAK Chris.1200 PpoLUX-42B-22N-43B-41N-36BEXE-47N-45N-46B-44B1.035.54.01000


Site Map | Printable View | © 2008 - 2022 Cercle des Echecs Dudelange a.s.b.l.

Powered by mojoPortal | | |